İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İş Tavsiyeleri
  3. Seyyar Satış Yapabilecek Ürün Tavsiyeleri

Seyyar Satış Yapabilecek Ürün Tavsiyeleri

seyyarsatisyapilabilecekurunler

Seyyar satış sayesinde, herhangi bir işyeri kirası vermeden sadece devlet vergilerini ödeyerek satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Küçük ölçekli bir işletme oluşturma amacıyla bu fikir değerlendirilebilir ve kendinize gelir kapısı oluşturabilirsiniz. Seyyar satış yapabileceğiniz birçok ürün bulunmaktadır. Seyyar satış yapabileceğim ürünler adlı yazımızda bunlara yer vererek aktarımları sağlamaya çalışacağız.

Seyyar Satış Yapabileceğim Ürünler

Seyyar satış yapabileceğim ürünler konusunu incelerken, mevsimsel özellikler, mevsimsel ihtiyaçlar, bölgesel faktörler, insan yoğunluğu ve insan ihtiyaçları göz önüne alınarak tercihler yapılmalıdır. Seyyar satıcılıkta sattığınız ürünler küçük nakit paraların birleşmesiyle gün sonunda size büyük paralar bırakabilir. Bunun için doğru yerde, doğru zamanda ve doğru ürünü satmanız gerekir. Sabit bir ürüne bağlı kalmak yerine mevsimsel ürün değişikliği yapabilir veya birkaç ürünü bir arada satabilirsiniz. Seyyar satış yapabileceğim ürünler listesini sizler için aşağıdaki şekilde düzenledik.

Seyyar Satış Su

Seyyar satış alanında en çok gelir getiren ürünlerden bir tanesi sudur. Sıcak dönemlerde, plajlarda, parklar ve bahçelerde insanların kolayca sizlere kolayca ulaşabileceği alanlarda günlük yüzlerce su satabilirsiniz. Suyun maliyeti de düşük seviyelerde olduğu için toplu şekilde yatırım yapmanız ve stoklamanız mümkün.  Yaz dönemlerinde suyun soğuk kalması için buzlama yöntemini kullanabilir ve müşteriler için ideal bir su satıcısı olabilirsiniz.

Seyyar Satış Süt Mısır

Süt mısır satışı mevsimlerin dışına taşarak her an tüketilecek bir ürün olarak ortaya çıkmıştır. Önceden hazırlanmış ve dondurulmuş mısırları haşlayarak ve gerekli baharatı ekleyerek müşterilere yaz kış sunabilirsiniz. Ülkemiz genelinde genç yaşlı demeden birçok kişinin sıkça tercih ettiği bir üründür. Özellikle turistik ve gezi amaçlı gidilen bölgelerin caddelerinde oldukça rahat ve çok satış yapabilirsiniz.

Seyyar Satış Tavuk Pilav

Gelişen kültür ile birçok değişiklik olsa da seyyar satış yapan tavuk pilavcılar yerini hiçbir zaman kaybetmedi. Kendi lezzetine güvenen ve bu işten kazanç sağlayan seyyar satıcılar, seyyar arabalarının yanına koydukları birer sandalye ve masa ile müşterilerin hızlıca karınlarını doyurabileceği uygun fiyatlı lezzetlerden sunmaktadır. Tavuk pilavın lezzetini seyyar satıcılarda bulan büyük ölçekli bir kesim bulunmaktadır. Günümüz memurları bile soluğu burada almaktadır.

Seyyar Satış Kestane

Kestane ülkemiz genelinde popüler olan ve oldukça sık tüketilen bir yiyecektir. Pahalı olması sebebiyle insanlar kestaneye tadımlık olarak yönelmekte ve ağızlarını tatlandırmaktadır. Kestane her mevsim satılabilir ancak kestane pişirme işlemi bizlerin zihinlerine soğuk kış günlerinde sobanın üstünde pişen o eşsiz yiyecek olarak kazındığı için kış mevsiminde satışı artmaktadır. Soğuk havalarda üşüyen insanlar hem lezzetin tadına bakıp hem de ısınma imkanı bulabiliyor.

Seyyar Satış Simit

Simit satışı yaparak da oldukça büyük paralar kazanmak mümkün. Toplumumuzun en çok ve en sık tükettiği ürünlerin başında gelen simit, sabah kahvaltıda ve öğlen ise atıştırma olarak tüketilmektedir. Kendi lezzetine güvenen bazı fırınlardan alınan simitleri sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar birçok kişiye satabilirsiniz. Sabahın ilk saatlerinde okul ve iş hayatlarına başlangıç yapan milyonlarca insan kahvaltısını simitle yapmaktadır. Günümüzde sandviç haline getirilip çeşitlendirilen birçok çeşidi de bulunmaktadır.

Seyyar Satış Pamuk Şeker ve Elma Şekeri

Yaz günlerinde insanların en çok vakit geçirdiği, eğlendiği, stres attığı, çocuklarıyla birlikte vakit geçirdiği parklar ve mekanlarda pamuk şeker ve elma şekeri satmanız mümkün. Özellikle çocukların oldukça sık tercih ettiği bu yiyeceklere yetişkinler de ilgi göstermektedir. Bu iki ürünü beraber seyyar arabanızda bulundurabilirsiniz. Her gören çocuğun ilgisini çekecektir.

Seyyar Satış Çiçekçilik

Birçok bitkinin, ağacın ve çiçeğin satışını yaparak geçimini sağlayan insanlar bulunmaktadır. Yaz ve ilkbahar dönemlerinde, insanların kendini sokaklara attığı güzel günlerde çiçek satışı yapmanız mümkündür. Senenin diğer dönemlerinde de insanların yetiştirmesi için saksıda bitki ve çiçekleri satabilirsiniz.

Seyyar Satış Kavun Karpuz

Yaz aylarının vazgeçilmez yiyeceklerinden olan kavun ve karpuzlar, yoğun yol kenarlarında ve insanların sık olduğu caddelerde satış yapabilmektedir. Birçok seyyar satıcının ürünleri civardaki manav ve marketlerden daha iyi olabiliyor. Bunun için doğru kişiden mal alıp kaliteli mal sunarak yerinizi her zaman koruyabilirsiniz. İnsanların markete girmeden direkt olarak kavun karpuz alarak evlerine gitmesine de olanak sağlayan bu durum sayesinde, ihtiyaç duyulan her an sizlerden ürün alınacaktır.

Seyyar Satış Midye

Midye kültürü, ülkemizin sahil kesimlerinde oldukça tercih edilen bir yiyecektir. Seveni kadar sevmeyeni de bulunmasına rağmen öğlen vaktinin ilk saatlerinden gecenin ilerleyen saatlerine kadar tercih edilen bir üründür. Atıştırmalık olarak alkollü ve alkolsüz birçok içeceğin yanında tüketilebilir. Kimisi bir tane yerken kimisi tek oturuşta elli adet tüketebilir. Bu sayede oldukça yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Seyyar Satış Şapka

Ülkemiz kış şartlarının sert geçmesi dolayısıyla birçok ilde seyyar şekilde şapka ve bere satmanız mümkün. Mağazaya giderek ürün almaya vakit bulamayan birçok kişi, seyyar satıcılardan bu ürünleri alarak yollarına devam etmektedir. Kış mevsimlerinde insanların geçiş yoğunluğunun çok olduğu mevkilerde seyyar arabanızla şapka, bere ve atkı gibi koruyucu maskeleri satarak gelir kapısı oluşturabilirsiniz.

Seyyar Satış Kuruyemiş

Yaz aylarında plajlara, parklara ve dinlenmek için tercih edilen yeşil alanların yakınlarında seyyar arabanızla kuruyemiş satabilirsiniz. Çerez, çekirdek ve su gibi ürünleri beraber bulundurarak insanların o anki sohbetini gerçekleştirirken ihtiyaçlarını tedarik edebilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Öğlen saatlerinden gecenin ilerleyen dakikalarına kadar birçok insan sizden kuruyemiş ihtiyacını karşılayacak ve parklarda diğer insanlarla vakit geçirmeye devam edecektir.

Seyyar Satış Muz Çilek Erik

Her sezonun popüler ürünleri vardır. Özellikle ortaya ilk çıktıkları zamanda bu ürünlerin satışını yapmak büyük kazançlar bırakmaktadır. Kaliteli muz, çilek ve erik gibi tercih edilen ürünleri satmanız halinde bölgenizden geçen her insan ağzını tatlandırmak isteyecektir. İş çıkış saatlerinde ve insanların eve döndüğü anlarda bu yiyeceklerden almaları da mümkündür.

Seyyar Satış Çay Kahve

Seyyar satış aracılığı ile birçok insan sabah, öğle ve akşam olmak üzere karnını doyururken, yedikleri yiyeceklerin yanında eşlik etmesi için çay ve kahvede almaktadır. Sabah saatlerinde işe gitmek üzere yola koyulan çoğu insan simidin yanına çayını ve kahvesini alarak gününe başlamaktadır. Yazın ayrı kışın ayrı insan kalabalığına ev sahipliği etmektedir. Yazın akşam saatlerinde park ve bahçelerde, sohbet edilebilecek tüm alanlarda çay ve kahve satarak onların sohbetlerine sıcak bir içecek sunabilirsiniz.

Seyyar Satış Aksesuar

Seyyar satış ile aksesuar ürünlerini satmak, kültür ve turizm faaliyetlerinin çok sık yaşandığı bölgelerde oldukça büyük gelirler sağlamaktadır. Evinizde tasarladığınız ve hazır aldığınız, bölgeyi yansıtan semboller, giysiler, aksesuarlar ve hediyelik eşyalar ile birçok satış yapabilirsiniz. Turizm faaliyetini için bölgelere gelen insanlar bu bölgelerdeki hediyeleri alarak hatıra niyetine saklamak isterler. Turizm faaliyetinin dışında ilgi çekici küçük hediyelik eşyaları satmanız yine de mümkün. İlgi çekici olan bu eşyalar hem ucuz hem de göze güzel gelir. Satış yapmanız olağandır.

Seyyar Satış Köfte Ekmek

Ülkemizin birçok bölgesinde, kendi elinin lezzetine güvenen kişiler köfte ekmek, lahmacun gibi lezzetleri hazırlayarak müşterilere sunarlar. Müşteriler bu lezzetlere kolayca ulaşabilirken, kısa sürede karınlarını doyurarak yollarına ve işlerine devam ederler. Satış yapılan alanında yanına atılan tabure ve masalar sayesinde seyyar bir lokantayı andırırken bu kişiler sabit birçok müşterisi bulunmaktadır. Ellerinin lezzeti ise o bölgede kalıcı olmasını ve ticarete tutunmasını sağlıyor.


Yorum Yap

Yorum Yap