İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kredi
  3. KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi

KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi

kredi-sicili

Banka kredileri artık yaşadığımız hayatın çok önemli birer gerçeği olarak yerlerini almışlardır. Birçok insan çok çeşitli türde ki banka kredilerini kullanıp temel ihtiyaçlarını çözme yolunu tercih etmektedirler. Bu durumda ortaya kredi sicili gibi bir olguyu çıkartmıştır. Kredi sicili insanların kredi kullanmalarında ki belirleyici unsurların en başında gelmektedir.

Ve KKB kredi sicili kötü olan insanların kredi kullanmaları ya da yeni kredi kartı çıkarmaları neredeyse imkansız olmaktadır. Ama insanların ihtiyaçları sürekli katlanarak büyüdüğü için kredi çekme ya da kredi kullanma zorunlulukları da sürekli geçerliliğini koruyan bir gerçek olarak ortada durmaktadır. Bu durum da devreye kredi sicilleri kötü olan kişilere belli şartlar altında kredi veren kuruluşlar girmektedir. Bu kuruluşlar aracılığı ile kişiler ihtiyaç duydukları kredileri zaman zaman kullanma imkanı bulabilmektedirler.

Kredi Sicili Nedir?

Kredi sicili kısaca kişinin geçmiş dönemlerde ki kredileri ve ödeme durumları ile ortaya çıkan duruma verilen genel bir isimdir. Kredi siciliniz sizin kredi kullanım taleplerinizin bankalar tarafından değerlendirilmesi aşamasında tam olarak belirleyici bir unsur olmaktadır. Kredi sicili bozuk olan kişiler herhangi bir türde ki kredi taleplerinden genel anlam da olumsuz cevaplar almaktadırlar. Kredi sicilini korumak için yapılması gerekenler ise şu şekilde özetlenebilir.

  • Kredi taksitlerini zamanında yapmak
  • Kredi kartı ödemelerini düzenli yapmak
  • Kredi kartının sürekli asgari tutarını yatırmamak
  • Kredi çekerken detaylı bir ödeme planı yapmak

 

Bu unsurlar gelecek günler açısından sizin kredi sicilinizi korumanız da oldukça önem arz etmektedirler. İlerleyen zamanlar da kredi sicil notunuzun bozuk olmaması aynı zaman da bankaların kara listelerine düşmemek için en başından adımlarınızı sağlam olarak atmanız gerekmektedir. Aksi takdirde genel anlam da kredi çekmekte oldukça fazla zorlukla karşılaşmanız oldukça ihtimal dahilindedir. Bu durum ise ihtiyaçlarınızı gidermenizi ya da isteklerinizi almanızı ertelemenize neden olacağı için sizi zor durumda bırakabilir.

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi İmkanı

Bazı özel durumlarda bazı finans kurumları ve bankalar aracılığı ile KKB kredi sicili bozuk olan kişiler kredi çekebilmektedirler. Bu durum bazı şartlara bağlanmış durumdadır. Bundan faydalanmak için işin uzmanı olan kuruluşları detaylı bir şekilde araştırmanız gerekmektedir. Bu yapacağınız araştırma da ortaya birbirinden farklı sonuçlarda çıkabileceği için, kalitesi tescil olmuş kuruluşlarla çalışmanız işinizin daha sağlıklı bir şekilde hallolmasını sağlayacaktır. Bu sayede vaktinizi ve imkanlarınızı da boşuna harcamamış olursunuz.

Bu araştırmaya başlamadan önce ilk önce kredi sicil durumunuzu ortaya çıkartın. Bu size ilgili kurum personeli ile daha sonuç odaklı bir iletişim kurmanızı sağlayacaktır. Sonrasında ise ne tür bir krediye ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Zaten kredi sicil durumunuz kötü olduğu için yüksek tutarlar yerine daha düşük tutarlarda ki kredi talepleriniz daha çabuk sonuçlanacaktır. Bunların ardından kredi sicili durumuna bakmaksızın kredi imkanı sağlayan kuruluşlarla irtibata geçip işlemlerinizi başlatabilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap