1. Ana Sayfa
 2. Bankalar
 3. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

ziraat

İnternet aracılığı ile pek çok farklı işimizi son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirmek, çağımızın bize sunduğu en büyük olanaklardan biridir. Öyle ki artık bankacılık işlemlerimizi ile internet aracılığı ile yapabilmekteyiz. Günümüzde hemen hemen her banka bu hizmeti sunsa da bunlar arasından en çok tercih edilenlerden biri de Ziraat Bankası internet bankacılığıdır.  Adı geçen bu sistem ile işlerinizi yapmak için ise Ziraat Bankası internet bankacılığı indirme işlemi yapabilir ya da direk olarak Ziraat Bankası internet sitesine giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına  Nasıl Giriş Yapılır?

Siz de bahsi geçen bu yöntem ile bankacılık işlemlerinizi yapmak istiyor bu sayede hem zahmet etmeden hem de vakit kaybetmeden tüm bankacılık faaliyetlerinizi gerçekleştirmeyi planlıyorsanız yapmanız gereken şeyler aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

 1. Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması

Bu hizmetten faydalanmak için ilk olarak söz konusu uygulamayı kullanmakta olduğunuz akıllı cep telefonuna ya da tablete indirmeniz gerekmektedir. Üstelik Ziraat Bankası mobil uygulaması anroide indirilmekle beraber İOS işletim sistemi cihazlarda da kullanılmaktadır. Uygulamayı indirdikten sonra giriş yapmak için şifre edinmelisiniz. Bu bilgiyi edinmek için uygulamanın yönlendirmesini takip edebilir ya da 0 850 220 00 00 numaralı çağrı merkezini arayarak şifrenizi alabilirsiniz.

 1. Ziraat Bankası İnternet Sitesi

Detayları anlatılmakta olan bu mobil uygulamanın yerine adı geçen bankanın internet sitesi üzerinden de bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için siteye girmeli ve anasayfa üzerinden “giriş yap” sekmesine tıklayınız. Burada da mevcut olan kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme ulaşabilirsiniz. Eğer bu bilgilere hakim değilseniz “şifremi unuttum” sekmesine tıklayabilir ya da yukarıda numarası verilen çağrı merkezini ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

Ziraat Bankası internet şubesi bir banka şubesinde farksız olarak hemen hemen her işlemi yapma imkanı sunmakta ve bu sayede kullanıcılarına çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Yapılabilecek başlıca işlemler ise şunlardır;

 1. Hesap bilgilerinizi kontrol etme,
 2. Havale ya da EFT gibi para gönderme işlemleri yapma,
 3. Kredi kartı bilgilerini görüntüleme, limit bilgisine ulaşma ve kredi kartı borcu ödeme,
 4. Mevcut olan tüm faturaları ödeme,
 5. Eğitim ödemeleri yapma,
 6. Yatırım hesabı açma ve de bu hesabı kontrol etme,
 7. Kredi başvurusu yapma ya da yapılan kredi başvurusunun sonucunu görüntüleme,
 8. Kredi kartı başvurusu yapma ve bu başvurunun sonucunu görüntüleme,
 9. Günlük altın. Döviz ya da borsa hareketlerini takip etme,
 10. Kredi borçlarının ödenmesi,
 11. Cep telefonlarına TL yükleme ve buna benzer daha başka pek çok farklı işlemdir.

 


Yorum Yap

Yorum Yap