1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Yardım Etmek İstiyorum-Yardım Kuruluşları
Trendlerdeki Yazı

Yardım Etmek İstiyorum-Yardım Kuruluşları

Yardım Etmek İstiyorum-Yardım Kuruluşları

Maddi durumum iyi,ihtiyacı olan kişilere yardım etmek istiyorum diyenler için bu yazımızda nerelerden ve nasıl yardım yapılabileceğini anlatmaya çalışacağız.İhtiyaç sahiplerine yardım etmek,hem insani hemde dini açıdan büyük bir hayırdır.Ülkemizde devlet destekli ve özel olmak üzere birçok yardımlaşma vakfı bulunuyor.Bu vakıfların en temek amacı,ihtiyaç sahipleri ile yardımseverleri bir araya getirmek oluyor.Şimdi gelin hep birlikte ihtiyacı olan kişilere yardım etmek istiyorum ve yardım kuruluşları nelerdir? sorularının yanıtına bakalım.

Yardım Etmek İstiyorum

Ülkemizde ihtiyaç sahiplerine ulaşarak yardım etmeyi düşünüyorsanız, bunun için onlarca yoksula yardım eden Yardım kuruluşlarını ziyaret ederek,gerçekten ihtiyacı olan kişilere ulaşabilirsiniz.Hayır işlerinde çevrenizden başlamanın önemini HZ. MUHAMMED (SAV) “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” sözüyle belirtmiştir.

Yardım kuruluşları aracılığı ile değil de,bizzat yardım yapmak istiyorsanız,yaşadığınız şehirdeki ücra köşelerde kalan mahalleleri ziyaret ederek birçok yoksul kişilere ulaşabilirsiniz.Eğer öğrenci birine yardım etmek isterseniz, okul müdürlüklerini ya da üniversitelerin öğrenci işlerini ziyaret ederek yoksul ailelerin çocuklarına yardım edebilir,ileri de sizlerin sayesinde iyi yerlere gelmesine vesile olabilirsiniz.

Evdepara.com sitesi,düşük gelirli kişilere ek gelir sağlayabilmeleri adına araştırma yapan,iş bulmalarına aracılık eden bir web sitesidir.Eğer ihtiyaç sahibiyseniz yorum kısmına bilgilerinizi bırakabilir,yardım etmek isteyen kişi iseniz yorumlardaki kişilere ulaşabilirsiniz.Lütfen yorum kısmına telefon numaranızı bırakmayınız.Bunun sebebi numaranın kötü amaçlı kişilerin eline geçmesini engellemektir.Bunun yerine mail adresi veya sosyal medya hesabınızı bırakabilirsiniz.

Yardım Kuruluşları

Ülkemizde birçok yardım kuruluşu bulunuyor.Ancak bu yazı da 7 den 70’e herkesin yardım edebileceği bir vakıftan bahsedeceğim.Bu vakıf 2014 yılının Mayıs ayında, 7 üniversiteli genç tarafından, Üsküdar’da resmi olarak kurulmuş bir yardımlaşma derneğidir.Vakfın adı 1 Tek Lira Derneği.Peki nedir bu 1teklira?

Ayda 1 TL Projesi

  • Derneğin gayesini benimseyen ve bu gayeyi gerçekleştirmeye yönelik çalışma konularına gönüllü olarak katılan herkes Bir Tek Lira Derneği’nin gönüllü üyelik sistemine dahil olabilir.
  • Gönüllü üyeler, aylık 1 TL olan üyelik aidatına katılabilir ve toplanan gönüllü üye aidatları ile yapılan hayır işlerine ortak olabilirler. Aylık sadece 1 Tek Lira ödeyerek ortak oldukları bağışları web sitesinden takip edebilirler.
  • Üye aidat sisteminden çıkmak isteyen gönüllüler diledikleri anda sistemden çıkabilir.
  • “Herkes Ayda 1 TL versin, toplanan para ile iyilik yapalım” projesidir. Bir hayır hareketidir.
  • Asgari, sürdürülebilir, şeffaf bir sivil yardım fonu projesidir.
  • Ayda 1 TL’den fazla parayı kabul etmeyen samimi ve sade bir projedir.
  • Yardım yapmak isteyen kişiler resmi web sitesi üzerinden veya SMS aracılığıyla gönüllü üyelik sistemine dahil olabilir.
  • 1 Tek Lira projesini incelemek ve daha detaylı bilgi edinmek için Buraya tıklayarak derneğin resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yardım etmek istiyorum diyen kişilerin nerelere ve nasıl yardım edebileceğini anlatmaya çalıştık.Para Yardımı Yapan Yerler 2019 konumuza da göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap