İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Senetle Borç Veren Yerler 2019
Trendlerdeki Yazı

Senetle Borç Veren Yerler 2019

Senetle Borç Veren Yerler 2019

Bankalar  acil nakit ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz en güvenli yerlerdir.Ancak kara listeye giren müşteriler her zaman banka kredisi alamaz. Bankalar kredi notu düşük olan kişilere kredi vermemektedir. Özellikle ekonominin kötü olduğu şu günlerde senetle borç veren yerler in artmasıyla birlikte, paraya ihtiyacı olan birçok kişi bu yerlerin adres ve telefon numaralarını bulmakta zorluk çekiyor. Düşük kredi notu sebebiyle bankalardan kredi çekemeyen bu kişiler, senetle kredi alma yoluna başvuruyorlar. Acil paraya ihtiyacım var ve bu parayı nasıl bulurum diye düşünüyorsanız,yapmanız gerekenleri sizlere bu makalemizde adım adım anlatmaya çalıştık.

Senetle Borç Alma

Paraya çok sıkıştığımız günlerde, senet karşılığı borç alma yöntemlerine başvururuz. Maddi durumu müsait olmayan, acil paraya ihtiyacı olan kişiler tefecilerden senet karşılığı borç para alma yoluna başvururlar.Ancak  tefecilik büyük bir suç ve ağır cezaları vardır.Tefeciden borç almakta-vermekte yasal değildir.Senet karşılığı para veren birçok kişi vardır, fakat bu kişilerin telefon ve adresleri gizli tutulur. Senetle borç para alabilmek için birçok yöntem mevcuttur.Bunlar tefeciler, bankalar, kuyumcular olarak sıralanabilir.Birçok banka senet karşılığında kredi vermekte fakat bu kredileri alabilmeniz için esnaf olmanız gerekmektedir.

Senetle Altın Veren Kuyumcular

Hemen hemen her şehirde,taksitle altın satan kuyumcular vardır. Bu kuyumcuları araştırarak,herhangi bir taşınmaz tapusu karşılığında altın alabilir,bu altını nakde çevirebilirsiniz.Kuyumcudan senet karşılığı altın alma yöntemi pek çok insan tarafından tercih edilir.Kuyumcuları ziyaret ederek senet karşılığı  altın verip vermediklerini sorabilirsiniz. Eğer senetle çalışmıyorlarsa bu işi yapan kuyumcuların adreslerini öğrenebilirsiniz.

Senet karşılığı altın almak para bulma konusunda en kolay yöntemler arasındadır. Bu yöntem sayesinde senet karşılığında kuyumculardan borç para alabilir, nakit ihtiyacınızı hemen karşılayabilirsiniz.

Düşük Kredi Notu İle Borç Veren Bankalar

Kredi notu düşük olan kişilere, İş Bankası, Yapı Kredi,Ziraat Bankası,Akbank,Denizbank,Garanti Bankası gibi bankalar bazı şartlarda borç verebiliyor. 24 aya kadar kredi veren bu bankaların şubelerini ziyaret ederek, kredi notunuz düşük olsa bile kredi çekebilirsiniz. Teminatsız kredi sağlayan bankalar, krediyi kullanacak olan kişiden ilave gelir veya farklı koşullar talep edebilir.Size ait  bir taşınmazın olması bu süreci büyük ölçüde hızlandıracaktır.

Senetle Cep Telefonu Almak

Paraya ihtiyacı olan kişilerin en sık başvurdukları yöntem aslında budur.Özellikle Ev-kur gibi yerlerden senet karşılığı elektronik eşya alabilir,bu ürünleri satarak nakit’e çevirebilirsiniz.Ancak burada unutmamanız gereken nokta,satın almış olduğunuz fiyatın çok daha altında bir fiyata satacak olmanızdır.Her ay düzenli ödemesini yapmadığınız takdir de,iş yerleri yasal yollara başvuracaklardır.

Senetle Borç Para Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Senet imzalayarak borç almak güvenilir mi diye çoğu  kişi merak etmektedir.Senet karşılığında borç para almak, tefecilik suçuna gireceğinden,büyük bir suçtur ve başınız ağrıyabilir.Her ne kadar sıkışık olsanız da,kanunlara uygun hareket ederek ihtiyacınızı karşılamalısınız. Senetle borç para almak yerine,bir beyaz eşyacı dan ürün alıp nakde çevirmek çok daha uygun olacaktır.Burada senedi imzalarken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise,senedin açık senet olup olmadığıdır.

Bu konumuzda acil para lazım, kredi çekemiyorum nasıl para bulabilirim diyenlerin sorularını yanıtlamaya çalıştık.Sizler de borç almak veya kredi çekmek yerine, evde ek iş yaparak para kazanmak isterseniz sitemizdeki diğer konulara da göz atabilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazanmak İstiyorum Diyenlere 5 Site Para Kazandıran Mobil Uygulamalar


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (10)

  1. Senetle nakit imkanı sağladılar Allah razı olsun