İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş
  3. Evde Örgü Örerek Para Kazanmak ! 2019

Evde Örgü Örerek Para Kazanmak ! 2019

orgu-orerek-para-kazanma

Bu Makalede Neler Var?

Örgü Örerek Para Kazanmak 

Evde bulunduğu vakitlerde para kazanmak, mesaiye gitmek ve mesai saatleri arasında sıkışıp kalmak istemeyen, esnek saat aralıklarında ve en verimli olduğu zamanlarda çalışmak isteyen kişiler için uygun olan örgü örme işinden ve bu işten nasıl para kazanılabileceği üzerine bahsedeceğiz. Yazının devamında bu konu ile ilgilenerek para kazanma yolları, zaman planlaması, ürünlerin nasıl satılacağı gibi konularda son derece yardımcı bilgiler bulunmaktadır. Evden para kazanmak isteyen biriyseniz yazıyı sonuna kadar okumanız sizin faydanız olacaktır. 

Eskilerden günlük kullanılacak kıyafetler genellikle örgü ürünlerden oluşmaktaydı. Zamanla üretim faktörlerinin gelişmesi ve çoğalması, seri üretimden elde edilen ürünlerin sayısının inanılmaz şekilde artmasına ve fiyatlarının düşmesine neden olmuştur. El örmesi ürünler hem zaman hem emek gerektirdiği için eski popülerliğini bu nedenle kaybetmiştir. Zamanla el işi ürünlerin yerini fabrikasyon ürünlerin almasından sonra, seri üretim ürünlere ulaşım kolay oldu ve herkes birbirinin benzeri ürünleri satın almaya başladı. Bu durum tabi ki bazı kişilerin hoşuna gitmiyordu; eskiden olduğu gibi emek verilerek üretilen ürünleri kullanmak isteyenlerle diğerlerinden farklı ve az sayıda üretilmiş ürünlere sahip olmak isteyen kişiler. Örmekte olduğunuz çoraplar, kazaklar, eldivenler ya da atkılar, birçok kişi için son derece çekici olabilmektedir. Ördüğünüz ürünleri fabrikasyon ürünlerden kat kat fazla fiyatlara satabilecek olduğunuzu aklınızdan çıkartmayın. 

İnsanlar, marketten ve mağazan hazır bir çift çorap almaktansa örgü çorap giymeyi tercih edeceklerini fakat bu tür ürünlerin çok yaygın olmadığı için bu ürünlere ulaşamadıklarını söylüyorlar. Bu el örmesi ürünlerden üretiyorsanız, ürünlerinizi satabilecek olduğunuz bu insanlara ulaşmasını bilmelisiniz. Fiyat bakımından marketlerde bulunan ürünlerin fiyatlarından daha fazla fiyat biçebilecek olduğunuz ürünlerden son derece kazançlı bir işe kavuşabilirsiniz. 

Hangi Aralıklarla Örgü Örülebilir 

Evde yapmakta olduğunuz işlerden vakti ayırdığınız tüm zamanınızı örgü örmeye ayırabilirsiniz. Örmekte olduğunuz ürünler için iyi kazançlar sağlayabilecek olduğunuzu aklınızdan çıkartmadan, kendinizi hedefinize kilitleyerek motive ederek bu işe başlayabilir ve uzun saatler boyunca elinizdeki örgü işiyle uğraşabilirsiniz. Kazandığınız para ile yapacak olduğunuz ya da yapmayı planladığınız şeyleri, gerçekleştirecek olduğunu hayallerinizi düşünerek kendinizi hızlandırabilir ve temponuzu arttırabilirsiniz. 

Örmekte olduğunuz örgüleri internet üzerinden satabilecek olduğunuz gibi bu ürünleri reel olarak kendiniz de satabilirsiniz. Arkadaşlarınıza, arkadaşlarınızın arkadaşlarına, komşularınıza ve akrabalarınıza bu işle uğraştığınızı ve örgü ürünler üretmekte olduğunuzu söyleyin. Ürünlerinizin ne kadar kullanışlı olduklarını onlara anlatın ve onlar da çevrelerine sizin bu gibi bir işle uğraştığınızı yaysınlar. 

Başka bir pazarlama stratejisi olarak da halihazırda müşterisi bulunan dükkanlar ve mağazalar ile anlaşarak ürünlerinizi buralara satılması için bırakabilirsiniz. Bu dükkanların müşteri kitlesinden faydalanacaksınız ve ürünleriniz daha kısa süre içerisinde satılacaktır. Bu seçeneği tercih etmeniz halinde mağaza sahibine satış başına komisyon bırakmanız gerekebilir. Kişilerin müşteri kitlelerini ve mağazalarını satışınız için kullandığınız için mağaza sahibi doğal olarak bu gibi bir istekte bulunabilecektir. 

Maliyet Hesaplama ve Kar Marjı

Bir yerden size fazla miktarda örgü siparişi geldiği zaman işi hemen almayın ve kısa bir araştırma yapın. Araştırmanıza, kullandığınız ürünlerin fiyatları ve örgülerin size maliyetini hesaplamaya çalışın. Maliyeti hesaplarken kendinizden zaman ve enerji verdiğinizi, bu iş için zaman ayırdığınızı unutmayın ve aklınızdan çıkartmayın.

Çok güzel ürünler üretebiliyor ve ürünleriniz insanları kışın soğuktan korurken kendilerine farklı bir tarz katıyor olabilir. Çevreniz ve insanlar tarafından bu yüzden tercih ediliyor olabilirsiniz. Sürekli olarak hangi renklerin revaçta olacağı ve hangi dokuların daha hakim olacağı konusunda araştırma yapın. Kendinizi ne kadar geliştirirseniz müşteri kitlenizi ne kadar şaşırtırsanız o oranda kazanç sağlayacaksınız. Yeniliklere hayatınızın her alanında açık olun ve bunları hayatınızın her alanında uygulamaya çalışın. 

Siz bir taraftan örgü ürünler üretmeye devam ederken diğer taraftan başka el işi ürünler ortaya koyan kişiler ve seri üretim malları ile rekabet etmeniz gerekecektir. Seri üretim mallarla kendi başınıza rekabet halinde olmanız pek mümkün gibi görünmemektedir çünkü seri üretim malların dokuları daha sık, fiyatları daha düşük ve ulaşılabilirlikleri daha yüksektir. Sizin üretmekte olduğunuz ürünler ise fiyat bakımından bu ürünlere kıyasla daha yüksek olacaktır fakat daha az sayıda üretilecek ve seri üretim ürünlerinden daha farklı olacaklardır. 

Rekabet halinde olacağınız insanlar daha çok bu işle meşgul olan diğer kişiler olacaktır. Bu kişilerin ortaya koymakta oldukları ürünlerden daha farklı ve daha “havalı” ürünler ortaya koymaya başlarsanız, insanlar sizin ürünlerinizi tercih etmeye ve size sipariş vermeye başlayacaklardır. 

İş hayatının her kesiminde olduğu gibi evden yapılan işlerde de bir rekabet ve gider gelir dengesi bulunmaktadır. Rekabet unsurunun iyi hesaplanması, gelir gider dengesinin dengeli bir şekilde sürdürülmesi halinde evden yapılan işlerden de para kazanılabilecektir. Fakat belirtmemiz gerekir ki örgü örerek bir anda zengin olamazsınız. Aylık olarak ek gelir sağlamak ve boş zamanlarınızı değerlendirmek için yapabileceğiniz, pazarlama faaliyetlerinde güçlü bir şekilde bulunduğunuz zaman iyi paralar kazanabileceğiniz örgü işini, mesaiye gitme derdi olmadan, evden devam ettirebilirsiniz. 


Yorum Yap

Yorum Yap