İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Evde Ek İş
 3. Evde Gömlek Katlama İşi 2019
Trendlerdeki Yazı

Evde Gömlek Katlama İşi 2019

Evde Gömlek Katlama İşi 2019

Bu yazımız da ek gelir sağlamak isteyen kişiler için uygun bir iş modeli olan evde gömlek katlama işi nden bahsedeceğiz.Özellikle sipariş yoğunluğu yaşayan büyük firmalar,daha küçük olan fason işletmelere gömlek üretim, ütüleme,katlama gibi işleri veriyor.Küçük işletmeler ise katlama,ütüleme gibi işlere yoğunlaşmak yerine, üretime yoğunlaşıp bu tür basit işleri evde yapabilecek kişilere vermeyi tercih ediyorlar.

Ülkemizde özellikle Bursa,Gaziantep,İstanbul gibi tekstil üretiminde öncü olan şehirlerde birçok kişi evde gömlek katlama işi sayesinde para kazanıp ev ekonomilerine katkı da bulunuyor.Fiyatlandırma katlanan gömlek adedine göre belirlenen bu iş modeli sayesinde ayda 1.500 TL’ye kadar ek gelir elde etmek mümkün.Şimdi gömlek katlama işi nedir,nasıl yapılır? yakından bakalım.

Evde Gömlek Katlama İşi

Gömlek katlama işi,firmaların üretime odaklanıp katlama ve ütüleme gibi ufak işleri evde yapabilecek kişilere vermesiyle ortaya çıkmış bir ek gelir sağlanabilen iş modelidir.Bu tür işletmeler,katlama işi için personel almak yerine evde yapabilecek kişilere vermeyi tercih ediyorlar.Bunun sebebi ise, işe alacağı personelin; Maaş+sigorta +yemek..vb masraflarının olması.Bu tarz katlama ve paketleme işlerini evde yapacak kişilere vererek bu tür ekstra masrafların önüne geçilmiş oluyor.

Gömlek Katlama İşi Nasıl Yapılır?

Gömlek katlama,ilk başlarda kişiye zor gelse de,zamanla el alışacak ve daha hızlı ve kusursuz bir şekilde katlama işi yapılacaktır.Firma ile anlaşılması durumunda firma sizlere; katlanacak gömlek,karton kalıp,şeffaf poşet ve bant göndererek işi nasıl yapacağınız hakkında bilgi veriyor.

Yetiştirmeniz gereken süreyi ve katlanan gömlekleri göndereceğiniz firma adresini de ileterek yanınızdan ayrılıyor. Katlama işi bittikten sonra paketleri karşı ödemeli olarak firmaya teslim edip paranızı alıyorsunuz.Bazı işletmeler ön ödemeli olarak çalışsalar da,bir çoğu iş sonrası ödeme şeklinde çalışmaktadır.

Gömlek Katlama İşi İle Ne Kadar Kazanırım?

Gömlek katlama işinde adet başı olarak çalışılır.Katlanılan her bir gömlek için ortalama 10 ile 25 kuruş kazanırsınız.Bu rakamlar size düşük gelmesin.Eliniz alışana kadar günde 20-25 gömlek katlasanız da,zamanla alışacak ve +100 gömleği birkaç saat içinde katlayacaksınız.

Özellikle Bursa çevresinde bu işi yaparak aylık 1.500 TL üzerinde para kazanan birçok ev hanımı mevcut.Eğer sizde tekstil konusunda öncü olan şehirlerden birisinde yaşıyorsanız,fason işletmeleri ziyaret ederek gömlek katlama işine talip olabilirsiniz.Daha küçük şehirlerde yaşan kişilerin bu işi alabilmesi için ise,aşağıda bulunan yorum kısmına; İsim/Soy İsim/Şehir/E-mail bilgilerini bırakmaları gerekiyor.

Not:Yorum kısmına lütfen firmanın sizlerle iletişim kurabilmesi için sadece e-mail adresinizi bırakınız.Telefon numarası bırakan kişilerin yorumları onaylanmayacaktır.Bunun sebebi numaranızın niyeti kötü olan kişilerin eline geçmesi önlemektir.Evde yapılabilecek diğer Evde Ek İş konularına ulaşmak için sitemizdeki diğer konulara göz atabilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (20)

 1. 1 sene önce

  Ankara ´da yaşıyorum eve destek olmak için istiyorum.

 2. Ankara Keçiören de yaşıyorum, öğrenciyim ve işe ihtiyacım var

 3. 1 sene önce

  Merhabalar. Üniversite okuyorum ve harçlığımı çıkarmak için bu işe başvuruyorum. Keyifle yapılacak bir iş. 3 kişilik bir ekip ile hızlıca halledebilirim.
  Balıkesir / Ayvalik

 4. 1 sene önce

  Adım Telli KARATAŞ, Adana güzelyalı’da yașıyorum evliyim, 3çocuğum var biri üniversite biri lise biri de ortaokula gidiyor eşimin aldığı maaş yetmediği icin evde paketleme işi yapmak istiyorum

 5. Merhabr tarsusta otryrm bu ise cok ihtiyacim var paketleme isi yapmk istyrm

 6. 1 sene önce

  İzmir Yeşilova da ikamet ediyorum 14 sene 11 ay Hugo boss tekstil sanayii Ltd şti nde gömlek katlama operatötlüğü yaptım işim de profosyonelim ve simetrik olarak işimde çok iyiyim yaşım 36 geçmiş tekstil deneyimim de var toplam yaklaşık 20 yıl… küçük binek aracım var ister adresime ister aracımla da gel git yükle getir götür de yapabilirim güvenilirim dönüş yapmanızı bekliyorum saygılar eastkocadoggydan@gmail.com

 7. 1 sene önce

  Merhaba istanbul tuzla ikamet ediyorum. Grubumda mevcut

 8. Allah sizden razı olsun eşim işten çıkarılmıştı ramazanı nasıl geçireceğimizi düşünüyorduk.Sayenizde işi aldım tekrardan allah sizden razı olsun

 9. Okumuyorum is ariyorum sancaktepede oturuyorum aileme destek olmak istiyorum

 10. Bu ise cok ihtiyacim var

 11. Merhabalar . Giresun’da oturuyorum . Paketleme işi için başvuru yapmak istiyorum . Lütfen geri dönüş yaparmısınız

 12. 1 sene önce

  istanbul anadolu yakası

 13. 1 sene önce

  Merhaba Bursa’da oturuyorum bu işi yapabilirim
  Hamitler MH. Afacan sokak no7kat 3

 14. 1 sene önce

  Esenyurtta oturuyorum ev hanımıyım eşime yardımcı olmak istiyorum.

 15. Bursa gemlikte yaşıyorum bu işe çok ihtiyacım var lütfen geri dönüş sağlayın

 16. 1 sene önce

  Merhaba İstanbul Küçükçekmece bölgesinde oturuyorum acil işe ihtiyacım var bu işi yapabilirim dönüş yaparsanız sevinirim