İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Evde Ek İş
 3. Evde Bitki Yetiştirerek Para Kazanmak

Evde Bitki Yetiştirerek Para Kazanmak

evde-bitki-yetistirerek-para-kazanmak

Evde Bitki Yetiştirerek Ek Gelir Elde Et !

Ekonomik şartların gidişatı ve fiyatların artışı nedeniyle artık insanlar, düzenli olarak kazanmakta oldukları maaşlarının üstüne, ek olarak çalıştıkları işlerden aldıkları paraları da koyarak yaşamlarına devam etmektedirler. Bu durumda yalnızca çalışan erkekler rol sahibi değil aynı zamanda ev hanımları da çalışarak, evden gerçekleştirilebilecek olan işlerle uğraşarak hane gelirine katkıda bulunmaya çalışmaktadırlar. Evden gerçekleştirilen işlerle birlikte aylık olarak haneye gelen gelir miktarı artmakta ve hane satın alma gücü de aynı oranda yükselmektedir. Evden yapılan işlerden birini bulmak adına fazla uğraşmaya da gerek olmamaktadır; firmalar artık evden çalışan kişilere iş aktarmaktadırlar. Bunun nedeni en basit şekliyle işletme giderlerini düşürmek ve kazancı arttırmaktadır. Yani, işletmeler de evden çalışan kişilerle çalışmayı severler.

Evde gerçekleştirilebilecek olan işlerden birisi de evde bitki yetiştiricisi olmaktır. Son zamanlarda oldukça popüler olan, evde yetiştirilen bitkiler ile para kazanmak, birçok kişinin gelir sağlamakta olduğu ve aynı zamanda rahatlatıcı da olan bir aktivitedir. Evlerde yetiştirilen ürünler, kişilerin anlaşmalı oldukları mağazalara iletiliyor ve bu işlemlerden para kazanılıyor. Evinizde bitki üretmeye başladığınız zaman, anlaşacak olduğunuz firmalarla ya da yerel çiçekçilerle birlikte çalışabilir, evinizde ürettiğiniz çiçekleri bu mekanlara satabilirsiniz. Bu işle uğraşana ve gelir kazananların birçoğunu kadınlar oluşturmaktadır, evden yürütülebilecek ve oldukça zevkli olan bu işi siz de gerçekleştirebilirsiniz.

Bitki Yetiştirme İşi Veren Firmaların Aradığı Şartlar

Firmalar, çiçek yetiştiricisi olan kişilerden özellikle, yetiştirilmesi ve büyütülmesi hassas olan ve özel ilgi bekleyen çiçekleri istemektedirler. Evde yetiştirilecek olan bu bitkilerden bonsai ağacı özellikle dikkat çekmektedir. Daha önce internette ya da herhangi bir filmde görmüş olabileceğiniz bonsai ağaçları, yetiştirilme aşamasında oldukça emek isteyen ve bir o kadar da estetik görünüme sahip olan bir ağaçtır. Saksıda yetiştirilen ağaçlardan olan bonsai, boyun olarak evde yetiştirmeye uygundur. Özel bir budama yöntemi bulunan bu ağaç, özenle şekil verilerek ağaç şekline sokulmaktadır. Bu işlemler uygulanarak zaman içerisinde çok estetik ürünler elde edilmektedir.

Bonsai ağacı gibi ürünlerin üretiminde bulunarak evden kazanç sağlamak ve aylık olarak güzel paralar kazanmak için bu işe hemen başlayabilirsiniz.

Evde bitki yetiştirerek para kazanma işini almak için altta yer alan yorum bölümüne adı-soyad ve iletişim bilgilerinizle birlikte tecrübeniz varsa belirterek firmalardan iş talep edebilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. 6 ay önce

  Ziraat mühendisiyim Ege üniversitesi ziraat fakültesi mezunuyum

 2. 6 ay önce

  evimde bu işi yapabilirim ek gelirede cok ihtiyacım var

 3. Merhaba sera işi yapıyoruz bitki yetiştirmede tecrübeliyim

 4. Evde çiçek yeriştirme işine talibim ve ihtiyacım var,yardımcı olursanız sevinirim.