İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Sermayesiz İş Fikirleri
 3. Atık Pil Topla Laptop Kazan
Trendlerdeki Yazı

Atık Pil Topla Laptop Kazan

Atık Pil Topla Laptop Kazan

Bilindiği üzere doğa gün geçtikçe daha da çok kirleniyor.Geçtiğimiz günlerde plastik poşetlerin paralı olması,doğayı korumak adına oldukça doğru bir kadardı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yeni projesi sayesinde artık atıklarımızı paraya çevirebileceğiz.Özellikle büyükşehir belediyelerinin çevreyi korumak adına birçok girişimi bulunuyor.Bunlardan biri de atık pil toplayarak ödül kazanma şansı.Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin başlattığı bir proje sayesinde atık pillerimizi puana dönüştürüp,bu puanlarla çeşitli hediyelere sahip olabiliyoruz.

Atık Pil Nedir ve Neden Toplanmalıdır?

Kullanım ömrünü tamamlamış veya uğramış olduğu fiziksel hasar sonucu kullanılmayacak duruma gelmiş pillere Atık Pil denir.Atık pillerin içerisindeki çeşitli kimyasal maddeler vahşi çöp depolama alanlarından sulama sularına ve toprağa karışarak çevre kirliliği yaratıyor. Hem bu nedenle hem de atık pillerin geri kazanımı yoluyla doğal kaynakların verimli kullanımını artırmak için atık pilleri naylon torba, karton kutu ya da kavanozlarda biriktirerek süpermarketlerde, okullarda, muhtarlıklarda, belediyelerin belirlediği toplama merkezlerinde bulunan atık pil kutularına atmalı veya pilimizi satın aldığımız satış noktasına geri götürmeliyiz.

Kullanım süresi dolmuş pilleri ev ortamında muhafaza etmek oldukça zararlıdır.Bilhassa çocuklu aileler bitmiş pilleri ulaşılması kolay yerlerde muhafaza etmemesi gerekir.Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlatmış olduğu bir proje sayesinde para ve çeşitli hediyeler kazanılabilecek,hemde çevremizi kirletmemiş olacağız.Çevre kirliliği nüfus ile doğru orantılı olduğu için bu uygulama başlangıç olarak kalabalık nüfuslu şehirlerde sonra ise tüm ülke genelinde başlatıldı.Sizlerde şehrin belirli noktalarında bulunan geri dönüşüm kutularını kullanarak projeye destek verebilir,çeşitli hediyeler kazanabilirsiniz.

Atık Pil Toplayarak Nasıl Hediye Kazanabilirim?

Özellikle kalabalık şehirlerde yaşayanlar,şehrin belirli noktalarında geri dönüşüm kumbaralarına denk gelmiştir.Bu geri dönüşüm kumbaralarına atacağınız her pil,kağıt,plastik ve cam sizlere 0,25 ila 1 Türk Lirası olarak geri dönecek.Bu geri dönüşüm kumbaralarına ne kadar çok atık atarsınız,o kadar çok para kazanacaksınız.Ülkenin birçok yerinde belediyeler çeşitli kampanyalar başlattı.Örneğin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi,götüreceğiniz her 10 atık için size 1 sinema bileti hediye ediyor.Aynı zamanda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ise atmış olduğunuz her pil için size 10 puan veriyor.Biriktirdiğiniz bu puanlarla;

 • Metal Kumbara+Rulo Satranç       300 (PUAN)
 • Çocuk Köyü Bileti(oyun alanı)       500(PUAN)
 • Dama Oyunu                                         1500(PUAN)
 • Mangala Oyunu                                    3000(PUAN)
 • Renkli Yazıcı                                         10.000(PUAN)
 • Tablet                                                      15.000(PUAN)
 • Laptop                                                    20.000(PUAN)

gibi çeşitli hediyelere sahip olabiliyorsunuz.Özellikle çocuklarımıza çevremizi temiz tutmamız gerektiğini öğretmek için çok faydalı bir uygulama.Bu atık pilleri toplayıp geri dönüşüme göndererek,hem çevre temizliğine dikkat etmiş oluyoruz hem de çeşitli hediyeler kazanabiliyoruz.Sizlerde hemen hemen her belediyenin uyguladığı atık dönüşüm programlarını takip ederek çeşitli hediyeler kazanabilirsiniz.

Bu konumuzda sizlere atık pil toplayarak çeşitli hediyeler kazanmanızı sağlayan bir uygulamadan bahsettik.Dilerseniz diğer konularımıza da göz atarak internetten para kazanma,evde ek iş gibi imkanlara da ulaşabilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. 2 sene önce

  Bir kurumun atık hurda işlerine bakan bölümde görev yapıyorum. Benim çalıştığım şehirde olsa haftada bir laptop alırdım heralde. Bu arada Balıkesir belediyesini tebrik ediyorum. Atık pillerin çevreye verdiği zarar poşetten daha fazla.

 2. 2 sene önce

  istanbulda yaşayanlar için fatih belediyeside atık pil toplama kampanyası başlattı bilginiz olsun

 3. 2 sene önce

  mavi kapak projesinde çok kapak biriktirdim.binlerce engelli vatandaşa yardımcı olmaya çalıştım.Pillerde kimyasal açıdan çok tehlikeli arkadaşlar bu projeye hep birlikte destek verelim ödül olsun olmasın farketmz

 4. Guzel bir uygulama ayrica hediye ile bu organizasyonu daha da ilgili olacagi kanaatindeyim.Emegi gecenlere tesekkurler

 5. 2 sene önce

  Sıfır Atık Projemiz kapsamında 6 ŞUBAT ÇARŞAMBA Günü itibariyle 5 tane Şişe , Poşet, Pil getirene Bir adet Bez çanta veriyoruz.Bu girişimi Türkiyenin diğer illerindende bekliyoruz